Rafa a Rabbit byli nejlepší psi na ovčáckých zkouškách Henty

ADAMINABY dvorní trialer Dean Incher a Kelpie Rafa vyhráli prestižní Henty trial.

ADAMINABY yard dog trialer Dean Incher minulý týden absolvoval prestižní Hypro Murray Valley Yard Dog Championships na Henty Machinery Field Days.

A špičkový trialer tří ovcí Mick Hudson obsadil první tři místa v Hypro Sheepdog Trial v předstihu před australským šampionátem.

Dean a jeho černohnědá Kelpie Rafa vyhráli finále se 185 body, těsně následováni Shanem Maurerem ze Stockinbingalu se Stuartem se 177 body a Michaelem Hedgerem, Rocky Plain, třetím Trapperem se 176 body.

Incher, producent ovcí a skotu, vyhrál šampionát v roce 2019 se stejným psem a také se umístil na čtvrtém místě s Hulkem se 175 body a na pátém místě s Obym se 169 body.

Zkouška sponzorovaná Hypro Pet Foods a Wagga Wagga Veterinary Hospital přilákala téměř 200 příspěvků a probíhala po tři dny Henty Machinery Field Days ve dnech 20. až 22. září pod rozhodčím Mattem Brindleym.

Dean Incher řekl, že vyhrát Hentyho dvakrát za sebou bylo zvláštní s jeho sedmiletým psem, který je po domácím otci Wik Wak z feny z Tumut Valley.

„V ten den jsem měl správného psa – bylo to od něj velké úsilí a jsem na něj docela hrdý.

“Má pár štěňat na zemi a dobře se formují,” řekl.

Ve vedení před Hentym se Rafa umístil na stejném druhém místě v Eugowra a vyhrál mistrovský závod v Dalgety, NSW.

“Henty je prestižní tým, který se dá vyhrát – psí trialy jsou všude konkurenceschopné, takže dostat se na vrchol není snadné,” řekl pan Incher.

„Odtud míříme na mistrovství Boorowa 1. října.

“Zbývající dva psi jsou mladší a jeden je nevlastním bratrem Rafy a oba dnes fungovali dobře.”

Hudson dominuje zkoušce tří ovcí v Henty

Mick Hudson vyhrál v roce 2022 Hypro Sheepdog Trial v Henty s MGH Rabbit.

Mezitím v Hypro Sheepdog Trial vyšli z finále Mick Hudson, Cobar a jeho pes MGH Rabbit s 276 body.

Pro Hudsona to byla také vzájemná výhra z roku 2019, kdy vyhrál s Finem Ritchieho, který se v roce 2022 umístil na třetím místě s 260 body.

Pan Hudson se také umístil na druhém místě s Daisy s 274 body a Peter Oxley, Orange, byl čtvrtý

Caesar na 257 bodech. John Perry z Bredba byl pátý s Joem s 251 body.

Umístění dokončili Paul Elliott, Henty, s Briskettem na šestém místě s 225 body, Paul Darmody byl sedmý s Marlonem s 222 body a na osmém místě byl Brett Smith, Cowra, s Devilem se 173 body.

Mick Hudson řekl, že šestiletý králík měl jeden vrh štěňat, ale podařilo se mu vyhrát mistrovství Queenslandu a Central West Championships.

“Genetika hraje hlavní roli – její otec reprezentoval Austrálii šestkrát,” řekl.

„Daisy a Rabbit jsou nevlastní sestry, zatímco Finn je výjimečný pes, který dvakrát vyhrál titul Champion of Champions Commonwealthu, ale po dvou letech, kdy kvůli COVID netestoval, to zpomalilo.

“Máme 30 000 akrů v Nymagee a shromažďujeme kozy, skot a ovce a provádíme spoustu shromažďování koz na základě podílu pro farmáře.”

Mick nechal Henty namířeno na Supreme Australian Championships.

“Doufám, že tahle mrcha projde a zastoupí Austrálii proti Kiwi,” řekl.

„Ovce tady byly tvrdé a byla tu velká konkurence, ale já se snažím zůstat klidný a soustředěný.

“Henty je velmi známá zkouška – není to státní mistrovství, ale v očích většiny lidí je to ekvivalent, a proto zde mají tak dobré příspěvky,” řekl pan Hudson.

“Vystavuje náš sport obrovskému davu v Henty – je to dobré pro sport i pro lidi.”

Rozhodčí Liam Cotter, Michelago posuzoval v Henty poprvé a považoval zkoušku za předvedení těch nejlepších psovodů a psů v zemi.

“Patří do čtyř nejlepších soutěží národních titulů NSW, Supreme a Henty,” řekl.