Králíci zametají Nabíječky | Zprávy, sport, práce

Králíci zametají Nabíječky |  Zprávy, sport, práce

Od Jeffa Medera

Sportovní spisovatel deníku

NOVÝ ULM – Wabasso ve čtvrtek ve volejbalovém zápase Tomahawk Conference přehrál Lutheran v Minnesota Valley Lutheran 25-15, 25-22, 25-14.

Pro Rabbits to bylo sedmé vítězství v řadě.

Rabbits chtěli udržet svou vítěznou sérii nedotčenou, zatímco Chargers doufali, že si zajistí své první konferenční vítězství v sezóně. MVL získala svá první dvě vítězství na nedávném turnaji.

“Tyto dvě výhry nás trochu povzbudí,” Řekla to hlavní trenérka Chargers Amy Pearsonová. “Přišli jsme připraveni hrát dnes večer.”

Že “pep v jejich kroku” bylo vidět po celý zápas. První set přinesl čtyři nerozhodné výsledky a dvě změny vedení.

Kelsey Frank z Wabasso narazil míč do Alivie Olsonové, aby zabil. O několik her později Frank připravil míč pro Camryn Irbeck k zabití. To udělalo 12-6 pro Králíky. O dvě hry později dostala Sara Carlsonová zpětná podání esa, čímž dosáhla stavu 15-6.

Poté se Wabasso začal stahovat a vedl až o 12 bodů. Frank napálil míč do Audrey Johnsonové, která ho dostala k Olsonovi za tip, který znamenal skóre 24-12 pro Wabasso. Tip Johnsona přinesl vítězný setbol.

Druhý set byl ze tří setů nejtěsnější. Bylo tam 11 nerozhodných výsledků a sedm změn vedení. Ani jeden z týmů nebyl schopen převzít kontrolu, protože to byla záležitost tam a zpět.

Uprostřed toho dostal MVL kill, který vyrovnal na 14-14. Zabití Avy Munsenové znovu získalo vedení pro MVL za stavu 15-14.

MacKenzie Merseth a Munsen dostali dvojitý blok za skóre 16-14 pro MVL.

Jemné klepnutí Lyly Kittelson z Wabassové přes síť snížilo deficit Rabbits na 1 bod. MVL vyrazil míč mimo hřiště a bylo vyrovnáno na 16-16.

Wabasso trefil míč příliš mnohokrát a to dalo MVL vedení 21-20. Mersethův tip přidal další bod k vedení Chargera. Po dlouhé rallye, tip Averyho Carlsona dosáhl 22-21. Wabasso dostal esové podání, aby vyrovnal.

Příliv se obrátil ve prospěch Králíků při hrách zády k sobě. Natasha Doubler a Irbeck dostali dvojité bloky. Hráč MVL v další hře minul míč u sítě, čímž získal Wabasso vítězný setbol.

“Měli jsme spolu nějaké pauzy, které nás bolely,” řekl Pearson. “Kdybychom je rozprostřeli, mohli bychom set vyhrát.”

Třetí set začal na obou stranách krátce vyrovnaným zápasem. Olson a Frank dostali zabití a o dvě hry později dostal Doubler míč k Frankovi, který Olsona připravil na zabití. Olson byl zabit i v další hře. Frankův blok připravil Irbecka na zabití, což znamenalo 10-3 Wabasso.

Později v setu získali Doubler a Irbeck dvojitý blok. Irbeck dostal kill v další hře, než Frank podal eso. Carlson a Kittelson dostali zabití back-to-back a Kittlesonovo zabití přišlo po dlouhém shromáždění.

MVL nebyl schopen vrátit míč v další hře, což znamenalo 23-14. Hráč MVL srazil míč mimo hřiště za stavu 24:14 pro Wabasso. Kittleson a Doubler udělali dvojitý blok na MVL a Chargers nebyli schopni vrátit míč.

Frank měl 29 asistencí v setu a byl 13 na 14 podání se dvěma esy, zatímco Johnson přidal 12 kopů a Sara Carlson měla 11 kopů a pět podání esem. Doubler měl 10 kopání, zatímco Olson 11 zabití, Avery Carlson osm zabití, Irlbeck přidal šest zabití a Kittleson pět zabití.

Kerigan Brau vedla MVL s 15 asistencemi a 12 kopy. Ella Hunter přidala 12 výkopů a Lexi Meunier měla sedm výkopů. Munsen měl devět sestřelů.

Wabasso (14-7, 5-2) hostí Springfield v úterý v zápase konference Tomahawk. MVL (2-16, 0-6) bude v úterý hostit Buffalo Lake-Hector-Stewart.