Collin Adams vstřelil gól v prodloužení, když Worcester Railers porazil Greenville Swamp Rabbits

masslive’s Logo

WORCESTER – Oba mají cenu dvou bodů, ale vítězství v prodloužení se zdají mnohem uspokojivější než přestřelky v nádherném světě profesionálního hokeje.

Railers jsou v této sezóně 3-0 v OTs, jeden z triumfů přišel přes rozstřel, další dva přes Collina Adamse. Při dramatickém vítězství Worcesteru 3:2 nad Greenville Swamp Rabbits vstřelil svůj druhý gól v prodloužení sezóny v pátek večer.

Adams také skóroval vítězem ve výhře Railers 4-3 nad Newfoundlandem 2. listopadu. To bylo v šíleném spěchu po levé straně. Tentokrát Adams skóroval na snapshot z pravého kruhu po přihrávce od Blakea Christensena. Adams přehodil puk přes levé rameno brankáře Michaela McNivena.

“Myslím, že 3 na 3 by mělo pokračovat, dokud někdo nedá gól,” řekl trenér Worcesteru Jordan Smotherman. „Myslím, že je to zábavná hokejová značka, je to vzrušující, slyšíte, jak se do toho davy pouští. Rozstřel je jedna věc, ale 3 na 3 je hokej.”

Formát přesčasů funguje obzvláště dobře pro Railers, tým postavený na rychlosti. To byl klíč k Adamsově prvnímu OT gólu, který vstřelil klíčový páteční večer.

“Rád střílí,” řekl Smotherman. „Má tvrdou střelu a je rychlý. Máme pár kluků, které máme rádi v takové situaci.”

Vítězství zlepšilo Worcesterův rekord na 11-2-0 a znamenalo, že Railers v této sezóně ještě neprohráli po sobě jdoucí zápasy.

Další góly Worcesteru měli Jimmy Lambert a Blade Jenkins. Adams přišel na přesilovou hru v prodloužení, týmy bruslily 4 na 3 a přetrhl sérii 13 přesilových her v řadě bez gólu. Railers měli obrovskou výhodu v přesilových hrách, dostali pět na Greenvilleho jednu.

Branky Swamp Rabbits byly sevřeny kolem dvou regulovaných branek Worcesteru. Nikita Pavlychev měl jednu, Carter Souch druhou. Souch skóroval při osamocené přesilovce Greenville, když ve 14:58 třetí třetiny překonal Kena Applebyho z pravého kruhu.

Ve druhém domácím zápase v řadě povolili Railers první gól, tentokrát v 5:03 první třetiny. Stejně jako ve středu večer to bylo trochu ošklivé. Pavlychev to dostal, jeho osmá v sezóně, na hře, která byla přezkoumána.

Pavlychev zasáhl z pravé strany a dostal krátkou střelu, kterou Appleby zpočátku zastavil. Pavlyčev spadl na led a jeho hybnost ho přenesla do Applebyho a pomohl poslat puk za brankovou čáru.

Rozhodčí Marc-Olivier Phanuef se dlouze podíval na video a nakonec rozhodl, že gól platí.

Poté měli Railers několikrát šance na vyrovnání. Při přesilovce v první třetině trefili tyč, poté McNiven v 11:55 druhé třetiny odmítl Zacha Brosse o brejk. Blake Christensen trefil další tyč ve 12:45, než se Lambert v 18:04 konečně dostal na 1:1.

Po odražení míče za McNivena zastavil střelu Jareda Brandta. Gólem skončilo bezgólové sucho Railers 54:56.

Jenkinsova branka padla z brusle ve 2:18 třetí třetiny, přičemž puk při cestě kolem McNivena několikrát cik-cak. Swamp Rabbits přitlačili, ale Railers si své vedení uchránili téměř až do konce.

Pak zase přišel čas na Adama.

VYTVÁŘENÍ STOPY – Nováček Jeff Solow měl hodně času na ledě v obraně a hrál dobře, když při svém debutu ve Worcesteru zaznamenal asistenci. … Adams asistoval u branky Jenkinse a má 14 bodů ve 13 zápasech. … Souboj brankářů byl neobvyklý, i když ne bezprecedentní. Oba brankáři hráli v National Hockey League, Appleby za Devils a McNiven za Canadiens. Pro McNivena to byl čtvrtý zápas proti Worcesteru, poprvé od chvíle, kdy vyřadil Railers, 2:0 2. listopadu 2019, zatímco s Adirondackem. … Bylo hezké vidět na hře originální IceCat, dlouholetého bývalého šéfa off-ice úředníků Norm Benoita. … Obránce Swamp Rabbits Justin Hamonic cestu nezvládl. Hamonic byl hlavní součástí úspěchu Railers během jejich úvodní sezóny 2017-18, hrál v 69 ze 72 zápasů týmu. … Shodou okolností Solow nosil číslo 22 pro Worcester. To bylo Harmonicovo číslo pro Railers. Solow je 11. Railer s 22 včetně pěti v minulé sezóně. … Conor Breen, Jack Quinlivan, Philip Beaulieu a Anthony Repaci byli Railers v pouličním oblečení.